Śladami Puszczy Białowieskiej

Śladami Puszczy Białowieskiej

Już za nami. Kolejny Rajd Rowerowy Szlakiem Strażników Puszczy Białowieskiej. To oni niegdyś strzegli jej dóbr. 12 września wszyscy zamiłowani fani rowerowych wycieczek mogli wziąć udział w nietypowym wydarzeniu. Wyjątkowym, bowiem to właśnie w tym roku przypadka jubileusz 100-lecia Puszczy Białowieskiej oraz 70-lecia miasta Hajnówka.

Fantastyczna zabawa przy dobrej organizacji

Partnerami wydarzenia mającego miejsce w weekend byli m.in.: Miasto Hajnówka, Urząd Miasta Hajnówka, Białowieski Park Narodowy, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz liczne organizacje społeczne „Rowerowa Puszcza Białowieska” i „Narew Kultur i Pokoleń”. Organizatorzy podkreślają, że w tym roku udział wzięło prawie 100 uczestników, którzy zostali podzieleni na trzy grupy. Wszyscy rowerzyści, pomimo, że podróżowali różnymi trasami finalnie spotkali się na uroczysku Stara Białowieża.

Co ważniejsze pracownicy Białowieskiego Parku Narodowego uatrakcyjnili całe wydarzenie, wplatając w nie walory edukacyjne. Ci, którzy do tej pory nie znali tych terenów za dobrze mogli wynieść z imprezy wiele ciekawostek. Zarówno przyrodniczych, jak historycznych. Piękna pogoda dopełniła wyjątkowego klimatu sprawiając, że dobre humory nie odpuszczały nawet na moment.

Wszystkim mieszkańcom, jak i przyszłym turystom polecamy z całego serca teren Hajnówki. Można z niej bezpośrednio dostać się na teren Puszczy Białowieskiej. Mowa tu o ulicach Celnej, Białowieskiej, Rakowieckiego oraz Warszawskiej. Już powstają nowe pomysły, w jaki sposób uczcić ten wyjątkowy jubileusz. Z pewnością powstanie akcja szukania najstarszych drzew w mieście, a także interesująca gra terenowa online.