Piknik Naukowo Ekologiczny w Łapach już niebawem

Piknik Naukowo Ekologiczny w Łapach już niebawem

Koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami. Widać to nie tylko w aurze za oknem, ale wielu imprezach, które mają być niejako pożegnaniem  lata. Tym razem zapraszamy wszystkich zainteresowanych na ciekawy Piknik zorganizowany w Łapach. Odbędzie się on 28 sierpnia w Szkole Podstawowej nr 19. Organizatorzy przypuszczają, że potrwa od godziny 10 do 18. Co mają zaplanowane na ten dzień?

Większa wiedza w ekologicznych tematach

Jak zapowiada organizator wydarzenia, łapska Inicjatywa, głównym celem pikniku jest aktywizacja mieszkańców do rozpoczęcia działań proekologicznych oraz podniesienia społecznej wiedzy na temat ekologii. To właśnie z tego powodu podczas trwania imprezy odbędzie się cykl warsztatów, które będą dotykać między innymi problemów związanych z segregacją śmieci w domach, sposobach oszczędzania oraz magazynowania wody, dbałości o zwierzęta w różnych porach roku oraz oszczędzenia energii w miejscu pracy, ale i prywatnych domostwach.

Program jest mocno zróżnicowany, bowiem poza wykładami znajdzie się tu miejsce także na wszelkiego rodzaju ekozabawy, konkursy, ciekawe animacje jak i pokaz jednego z najlepszych iluzjonistów w Polsce. To nadal nie wszystko. Na żądnych wrażeń będzie czekał także pokaz tańca z żywym ogniem. Tu warto wspomnieć, iż organizatorem całego wydarzenia jest łapskie Stowarzyszenie Inicjatywa. Zaś partnerami medialnymi Kurier Poranny i Gazeta Współczesna. Ze względu na złe warunki atmosferyczne, przepowiadane na ten moment atrakcje będą miały miejsce na Sali gimnastycznej dawnego gimnazjum.

Jakie warsztaty czekają na zainteresowanych?

  • Warsztaty pt. „Dlaczego pszczoły są ważne?”
  • Warsztaty o segregacji odpadów
  • Warsztaty pt. „Jak dbać o zwierzęta”
  • Warsztaty o oszczędzaniu energii elektrycznej i odnawialnych źródłach energii
  • Stoisko wystawiennicze Lokalnej Grupy Działania NAREW
  • Stoisko Fundacji „Naszpikowani”
  • Dyplom ukończenia warsztatów dla każdego uczestnika

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Łap i okolicznych gmin do wzięcia udziału w tym szczególnym wydarzeniu. Z pewnością każdy uczestnik wyjdzie z duża dawką wiedzy i świetnego humoru.