Atrakcje turystyczne w Hajnówce

Atrakcje turystyczne w Hajnówce

Hajnówka jest niezwykle barwną i bardzo ciekawą miejscowością na Podlasiu. Cały region gminy odznacza się obecnością wielu atrakcji, które corocznie przyciągają w to miejsce rzesze turystów. Nie ma się czemu dziwić, to region wspaniały nie tylko ze względu na swoją historię, ale również krajobrazy czy zabytki, które można tu napotkać. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji poznać tego miasta, koniecznie przeczytaj o tym, co może Ci ono zaoferować.

Wiele miejsc, które po prostu trzeba zobaczyć

Miasto, o którym mowa ma zachwyca krajobrazem i przyrodą, którą często można napotkać wyłącznie w tym rejonie. To doskonała baza wypadowa zarówno wakacyjnych wyjazdów, jak i weekendowych wycieczek z rodziną czy przyjaciółmi. Przygodę z tym regionem warto zacząć w miejscu wyjątkowym, stanowiącym niejako perełkę architektury sakralnej na Podlasiu. Sobór Świętej Trójcy ceramiczny ikonostas, wyjątkowe polichromie greckiego artysty, i to, co wyróżnia ten obiekt od innych – ogromny żyrandol w kształcie krzyża. Świątynia jest miejscem spotkań nie tylko pielgrzymów z całego świata. To w niej co roku odbywa się Międzynarodowy Festiwal „Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej”. Biorą w nim udział chóry niemal z całego świata.

Hajnówka posiada wiele obiektów sakralnych o bardzo zróżnicowanej historii i wykonaniu. Warto znaleźć się również w zabytkowym Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Choć jego wystrój robi wrażenie, to turyści z całej Europy przybywają tu głównie aby zobaczyć Wysokiej klasy, niemal unikatowe organy firmy Schlag und Sohne. Ich pochodzenie datuje się na przełom XIX i XX wieku, i choć nie są najstarsze w okolicy, ich brzmienie jest wyjątkowe. Można się o tym przekonać dzięki licznym koncertom Muzyki Kameralnej i Organowej, organizowanym kilka razy do roku.

Kościół w stylu neobarokowym

Do kolejnych atrakcji w Hajnówce zalicza się wspaniałą świątynię pw. Św. Cyryla i Metodego, która wyróżnia się unikalnym wnętrzem. Wszystko za sprawą oryginalnych żyrandoli i kinkietów wykonanych ze zwierzęcego poroża. Dodatkowo wszyscy zainteresowani mogą wejść na jedną, z dwóch wież widokowych, umiejscowionych od frontu kościoła