Hajnowska debata przedwyborcza zgromadziła pięciu kandydatów na burmistrza miasta

Hajnowska debata przedwyborcza zgromadziła pięciu kandydatów na burmistrza miasta

W Hajnowskim Domu Kultury miało miejsce spotkanie, które było debatą przedwyborczą. Pięciu kandydatów, którzy starają się o pozycję burmistrza miasta, zaprezentowało swoje wizje i pomysły dla rozwoju gminy. Na scenie wystąpili: Mariusz Agiejczyk, Maciej Borkowski, Marcin Bołtryk, Jadwiga Dąbrowska i Ireneusz Kiendyś. Wydarzenie zostało podzielone na cztery segmenty, z których jeden był przeznaczony na interakcję z publicznością.

Debata była zorganizowana przez TV Podlasie z Hajnówki. Twórcy debaty przygotowali serię pięciu pytań skoncentrowanych na najważniejszych problemach, przed jakimi stoi miasto. Kandydaci mieli za zadanie udzielić odpowiedzi w określonym czasie. Kolejność odpowiadania była ustalona zgodnie z wytycznymi Państwowej Komisji Wyborczej.

W pierwszej części debaty, kandydaci ukazali swoje globalne plany i strategie dotyczące różnych tematów. Niemniej jednak, podobnie jak to ma miejsce na typowych konwencjach wyborczych, nie udało się uzyskać konkretnych odpowiedzi i rozwiązań.

Wszyscy kandydaci zgodzili się co do tego, że poprzednie decyzje dotyczące zakupu były błędem, a obecny burmistrz nie podjął dobrych decyzji. Nawet pojawiały się informacje, że prokuratura prowadzi dochodzenie w tej sprawie. Władysław Nowik, jeden z mieszkańców Hajnówki zauważył po debacie, że kandydaci rzadko mówią o tym, jak planują zarządzać nieruchomościami, które nie mogą zostać sprzedane.