Jarmark Świąteczny w Hajnówce: rękodzieła, lokalne przysmaki i wsparcie dla schroniska

Jarmark Świąteczny w Hajnówce: rękodzieła, lokalne przysmaki i wsparcie dla schroniska

Na Ryneczku Miejskim przy ulicy 3 Maja w Hajnówce tego weekendu odbędzie się wydarzenie, na które czekało wielu mieszkańców. Jarmark Bożonarodzeniowy rozpocznie swoją działalność o godzinie 12.00 w najbliższą niedzielę. Skusił on do udziału 32 wystawców, którzy zaprezentują swoje towary i usługi.

Na tegorocznym jarmarku, odwiedzający będą mogli znaleźć szeroki asortyment produktów idealnych na świąteczny czas. W ofercie wystawców znajdą się m.in. dekoracje do ozdabiania choinki, sojowe świece oraz zapachowe woski. Znajdziemy tam również ceramikę, biżuterię i ręcznie wykonane stroiki świąteczne. Swoje miejsce znajdą też haftowane i szyte wyroby użytkowe, a także wyroby dziewiarskie i z włóczki. Do tego dochodzą jeszcze produkty wykonane z drewna i sznurka.

Wśród atrakcji jarmarku nie zabraknie również regionalnej gastronomii. Odwiedzający będą mogli skosztować dań kuchni regionalnej, słodkich wyrobów cukierniczych, a także rozgrzewającego grzanego wina. Dostępne będą również miody i syropy ziołowe oraz powidła. Przygotowano też specjalną atrakcję dla najmłodszych – wspólne dekorowanie choinki. Ozdoby już teraz są przygotowywane przez przedszkolaków z Hajnówki.

Podczas trwania jarmarku organizatorzy przewidzieli również akcję charytatywną na rzecz hajnowskiego schroniska dla zwierząt „Ciapek”. W trakcie wydarzenia odbędzie się zbiórka na cele związane z opieką nad podopiecznymi schroniska.