Mikołajkowy czas pełen radości i prezentów w Szkole Podstawowej nr 2 w Hajnówce

Mikołajkowy czas pełen radości i prezentów w Szkole Podstawowej nr 2 w Hajnówce

W atmosferze pełnej radosnej ekscytacji, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Hajnówce świętowali Mikołajki. W tę wyjątkową okazję dzieci przywdziały świąteczne stroje oraz czerwone czapki symbolizujące tę szczególną porę roku, a także obdarowywały się drobnymi prezentami, wprowadzając siebie i innych w świąteczny nastrój. Dzieci uwielbiają okres Mikołajek, które są dla nich sygnałem, że zbliżają się Boże Narodzenie – jedno z najważniejszych świąt w roku.

Mikołajki, tradycyjnie obchodzone 6 grudnia, to dniem dedykowanym św. Mikołajowi, który jest patronem dzieci. To wydarzenie cieszy się niesłabnącą popularnością wśród uczniów, którzy z niecierpliwością oczekują na ten dzień każdego roku. W Szkole Podstawowej nr 2 w Hajnówce, obchody Mikołajek nie ograniczają się tylko do samego dnia 6 grudnia.

Zaczynają się one już kilka dni wcześniej, kiedy to uczniowie dekorują swoje sale lekcyjne oraz korytarze szkoły, przemieniając ją w magiczne, świąteczne miejsce. 6 grudnia, w tym roku przypadający na środę, uczniowie otrzymali swoje upominki i wspólnie celebrowali ten wyjątkowy dzień, pełen radości i uśmiechu.